г. Киев, ул. Лютеранская 3

Приватизація землі

Приватизація землі – особистісний та юридичний аспект

Приватизація землі — це складна, комплексна процедура, основною метою якої є отримання державного акту на землю, що підтверджує право власності. На сьогодні немає чіткої інструкції, за якою можна приватизувати земельну ділянку в Україні. Це пов’язано як з відсутністю закріпленої законом процедури, так і з специфічними особливостями конкретної ділянки землі. Якщо вам потрібно приватизувати земельну ділянку — «Monter Loi» допоможе вам у цьому!

Відведення земельної ділянки в Україні можливе двома способами:

  1. Земельна ділянка потрапляє у власність особи або за договором безстрокової оренди, або за договором тимчасового користування. Користуючись такою землею, господар не має можливості ні продати, ні подарувати, ні заповідати ділянку. Виходячи з цієї ситуації, приватизація землі (відведення земельної ділянки) являє собою неминучу процедуру. Особливості приватизації таких земельних ділянок часто складаються в наявності самовільно зведених будівель, таких як лазня або гараж, а так само відсутності частини документів на ділянку та будівлі. Процес приватизації, в такому випадку, зводиться до відновлення документів, узаконення самовільних будівель і збору всіх необхідних дозволів, які згодом передаються у виконком.
  2. Можливість приватизувати землю (відведення земельної ділянки) прямо випливає із Земельного Кодексу та Конституції України. Особа, що раніше не використала права на безкоштовну приватизацію, подає заяву до сільської (міської) ради з проханням виділити їй земельну ділянку. Найважливішим моментом в заяві виступає цільове призначення землі, тобто безпосередньо та причина, по якій необхідна земля.

Призначення землі для приватизації існує наступне:

  • сільськогосподарське;
  • природно-заповідне або природоохоронне;
  • оздоровче;
  • рекреаційне;
  • історико-культурне;
  • лісовий або водний фонд;
  • житлова та громадська забудова;
  • для промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та ін.

Виняток становить тільки остання категорія, так як таке цільове призначення землі відноситься тільки до державних об’єктів.

Етапи приватизації землі. Спрощена процедура з monterloi.kiev.ua

Землевпорядні роботи проходять у 4 етапи:

  1. Визначення призначення землі;
  2. Оформлення заяви на землю;
  3. Отримання відповіді щодо відведення земельної ділянки;
  4. Подача документів в міську або сільську раду на приватизацію землі.

Юридична компанія Monter Loi радо допоможе Вам з процессом приватизації землі на всіх етапах прийняття цього рішення. Землевпорядні роботи з «Monter Loi» подарують вам тілбки приємні спогади. Чекаємо на Ваші дзвінки!

Обратный звонок